Fundamenty

Budowane domki jednorodzinne na Osiedlu Sulików, są niepodpiwniczone, posadowione na ławie fundamentowej na podsypce żwirowej. Posadzka stanu zerowego izolowana przeciwwilgociowo na podsypce z piasku z wstępną wylewka betonową, ocieplona styropianem o grubości 10cm (łącznie z garażem).

Dach, stropy

Dachy wielospadowe, pokryte dachówką ceramiczną. Konstrukcja dachowa: więźba dachowa impregnowana dwukrotnie środkami solnymi, wykonana pod pokrycie dachowe z dachówki firmy ROBEN. Więźba dachowa z ułożoną folią paro przepuszczalną i paroizolacyjną i dociepleniem wełną mineralną URSA PURE ONE o grubości 15 cm + 5cm oraz kompletem okien połaciowych typu FAKRO.
Wełna mineralna URSA PURE ONE nie zawiera formaldehydu, jest niepalna, gwarantuje wysoki poziom ochrony przez hałasem, komfort termiczny i akustyczny a także poprawia jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń.

Stropy piętra żelbetowe monolityczne z wieńcami, balkony i tarasy żelbetowe wylewane; schody wewnętrzne i zewnętrzne wylewane.
Strop parteru – wylewka cementowa; docieplony styropianem o grubości 3cm.

Ściany zewnętrzne

Ściany zewnętrzne trójwarstwowe wykonane z pustaków CERPOL (pustak CERPOL – KOZŁOWICE typu MAX o szer. 25cm + styropian 10cm + pustak CERPOL – KOZŁOWICE o szer. 9cm). Budynek otynkowany tynkiem mineralnym malowanym farbą silikatową.
Technologia trójwarstwowa w wykonaniu ścian zewnętrznych jest alternatywą do standardowych rozwiązań proponowanych na rynku. Posiada znakomite parametry wytrzymałościowe i termoizolacyjne; gwarantuje wysoką trwałość konstrukcji murowej, zapewnia doskonałe parametry przenikalności cieplnej muru i bardzo dobrą akumulację termiczną i akustyczną.

Ściany wewnętrzne nośne oraz działowe

Ściany wewnętrzne nośne wykonane są w technologii monolitycznej i tradycyjnej z pustaka ceramicznego CERPOL – KOZŁOWICE typu MAX o jednakowej szer. 25cm. Ściany wewnętrzne działowe wykonane z pustaka ceramicznego CERPOL – KOZŁOWICE typu MAX o szer. 9cm. Ściany wewnętrzne w pomieszczeniach poddasza i parteru pokryte zostaną tynkiem cementowo-wapiennym o bardzo wysokiej dokładności wykonania.
Zaletami tynku cementowo-wapiennego jest bardzo wysoka wodoodporność, możliwość stosowania w pomieszczeniach mokrych tj. łaźnie, baseny, suszarnie; paro przepuszczalność tynku oraz bardzo dobra wytrzymałość mechaniczna.

Stolarka okienna i drzwiowa.

Stolarka okienna i balkonowa wykonana zostanie z PCV na profilach niemieckiej firmy BRUGMAN, znanej z najwyższego poziomu technicznego i jakościowego w całej Europie. Zastosowany zostanie model trój-szybowy
AD 73 z szybami 4/16/4/16/4 (pakiet 44mm) o najwyższym obecnie współczynniku cieplnym (U=0,6W/m2K).
Innymi zaletami zastosowanych w budynkach profili firmy BRUGMANN jest wyjątkowa szczelność co ma bardzo istotny wpływ na utrzymanie odpowiedniego poziomu ciepła w mieszkaniu. Rama o szerokości 73mm i skrzydło 84mm to ok. 20-25% więcej od standardowych profili stosowanych na rynku polskim. Profile te posiadają bardzo wysoki współczynnik tłumienia hałasu ok. 5db, dzięki swojej unikalnej konstrukcji i uszczelce zgrzewalnej; posiadają system mikrowentylacji, poprawiający komfort klimatyczny mieszkania.

W domkach jednorodzinnych zamontowane zostaną ocieplone, antywłamaniowe drzwi wejściowe firmy DIERRE z naturalną okładziną na zewnątrz i wewnątrz (istnieje możliwość wymiany okładzin w dowolnym momencie ich użytkowania).
W garażu zamontowane zostaną uchylne bramy garażowe.

Parapety zewnętrzne, obróbki blacharskie

Parapety będą wykonane z blachy aluminiowej w kolorze dachówki o szerokości uniemożliwiającej powstawanie zacieków. Wykonane zostaną kompletne obróbki z blachy powlekanej wraz z montażem rynien i rur spustowych.

Instalacje

Domki jednorodzinne wyposażone będą w instalacje:

– instalacja elektryczna wraz z tablicą rozdzielczą i osprzętem,
– wewnętrzna instalacja gazowa,
– wewnętrzna instalacja wody,
– instalacja ogrzewania podłogowego,
– ścieki bytowe będą odprowadzane do zbiorników na nieczystości ciekłe zlokalizowane na poszczególnych działkach (przydomowe oczyszczalnie ścieków)

Pomożemy wykończyć mieszkanie „pod klucz” zgodnie indywidualnymi życzeniami Klienta! Pomożemy w uzyskaniu najbardziej korzystnego finansowania!